Testosteron Hormonunu Arttırmanın 9 Basit Yolu

0
1503

TESTOSTERON İÇİN ÖNERİLER

Erkekler için oldukça hayati bir öneme sahip testosteron hormonu halk arasında erkeklik hormonu olarak da biliniyor.

Haliyle bu hormonun ileri yaşlarda düşüşünü engelleyip arttırmak da erkekler için oldukça önemli.

Şimdi gelelim bu hormonu nasıl arttırabiliriz. Bunu maddelerle size aktaralım.

PROTEİN YÖNÜNDEN ZENGİN BESLENİN

Sığır eti, tavuk, balık ve yumurta vazgeçilmezlerinizden olmalı. Gün içerisinde ne kadar aktif olduğunuza bağlı olarak tüketeceğiniz miktarı enerjinize göre ayarlayın. Bu ürünler testosteron yakıtı olduğu gibi vücudunuzun bütün işlevlerine etki etmektedir.

BALIK İÇİN AYRI BİR YER AÇIN

Somon,uskumru ve orkinos gibi yağlı balıklar D vitamini bakımından muazzamdır. Bu doğal testosteron yakıtını öğünlerinize mutlaka ekleyin.

MAGNEZYUM İÇEREN BESİNLER

Magnezyum proteinin testosteron hormonuna ulaşmasındaki en faydalı mineral. Tükettiğiniz ıspanak eşittir kanınızda yüzen magnezyum. Badem,kaju ve fıstığı da unutumayalım.

PAZARDAN ALDIĞINIZDA 1 TANE,YEDİĞİNİZDE İSE BAMBAŞKA BİRŞEY: NAR

Narın suyunu ya da meyvesini her imkan bulduğunuzda tüketebilirsiniz. Testosteron arttırırken,sizi aşağı çeken kortizol oranını düşürür ve kan basıncınızı dengeler. Bu sayede çok daha iyi hissedersiniz.

İYİ BİR DİYET SEÇİMİ

Testosteron azaldıkça yağ seviyeniz yükselir bu da vücudunuzun insülin kullanmasına neden olur. Bu dengeyi kırmak için akdeniz tarzı bir diyeti tercih etmeniz iyi olacaktır. Zeytinyağı, avakado ve fındık atıştırmalıklarını aksatmayın.

NO ALCOHOL,YES TESTOSTERON!

Alkolü mümkün olduğunca hayatınızdan uzak tutmalısınız. Kısırlaşma,saçlar üzerinde etki ve kadın hormonu olan östrojen hormunu arttırması nedeniyle tercih etmemeniz yararınıza olacaktır.

CAM KULLANIN,PLASTİK KULLANMAYIN

Yiyeceklerinizi cam saklama kaplarında muhafaza edin. Plastikten uzak durun. Bisfenol-A bazı plastik ürünlerde yer alan bir kimyasal ve testosteronu etkilediği yönünde görüşler var.

DÜZENLİ UYKU

Günde 7-8 saat düzenli uykuyu tercih edenlere göre günde ortalama 5 saatlik uyku uyuyan kişilerde testosteron hormonu %15 seviyelerinde düşük çıkmakta.

VE KAÇINILMAZ SON: SPORRRRRRR

Özellikle kas kuvvetine yönelik egzersizlerde gücünüz arttığı gibi testosteron seviyenizde artar.

 

Yorumlarınızı ve sorularınızı mutlaka iletin ve yazılarımızı sosyal medyada paylaşın lütfen J

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here