Saç Bakımı İçin Erkeklere Özel 9 Basit İpucu

0
2130

Erkek dilinden konuşmak gerekirse, tıpkı arabanız gibi saçınızın da düzenli bakıma ihtiyacı var.  Bunun için bazı basit ipuçlarını sizin için derledik.

1-SAÇINIZI FAZLA YIKAMAYIN

Birçoğumuzun yaptığı yaygın hata işte bu. Sık sık yıkamak saçlarımıza fayda sağlamak. Kuru,kaba veya çok yağlı saçlarınız varsa bile ekstrem bir durum olmadıkça haftada 2 kez yıkama yeterli olacaktır. Sağlıklı görünün için iyi bir saç kremi kullanmanızda fayda var.

2-SAÇLARINIZI KURUTURKEN YIPRATMAYIN

Saçlarınız ince yapılıysa eğer saçlarınızı havlu ile ovalayarak kurulamak yerine onu havluya sarıp kendi kurumasına bırakın.

3-TARAK KULLANMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN

Yine ince telli saçlara sahip erkekler için önerebileceğimiz diğer durum tarak kullanmamalarıdır.

4-YUMURTA İLE SAÇINIZA DESTEK VERİN

Kadınsı dürtülere girmenize gerek yok. Bakım kadına özgü değildir. Saç tipinize göre araştıracağınız yumurta maskesini saçınıza uygulayın. Faydasını çok kısa sürede göreceksiniz.

5-YÜZERKEN SAÇLARINIZI KORUYUN

Özellik ortak yüzme havuzlarındaki klor saçlarınıza hasar verebilir. Saçlarınızın kuru ve kırılgan olmasına sebep olur. Bu sebeple saçınıza koruyucu takmanız oldukça iyi olacaktır.

6-BİRAZ SİRKE SAÇINIZA İYİ GELECEK

Saçlarınızın pH dengesini düzenlemek için iyice yıkadıktan sonra sirkeli su ile durulayın ve ardından tekrar temizce yıkayın. Gayet iyi sonuçlar alacaksınız.

7-DAHA AZ YAN ÜRÜN KULLANIN

Jel,wax,saç spreyi size anlık mutluluk verebilir. Fakat tercih etmemenizin saçınızın sağlık ömrünü arttıracaktır.

8-AŞIRI ISIDAN KAÇININ

Yapılan hatalardan biri de özellikle kurulama esnasında saçımızı yüksek ısıya maruz bırakmamız. Saçlarınızın doğal şekilde kuruması en iyi yöntemdir. Isı saçlarınızda kıvırcıklaşmaya sebep olabilir.

9-SAÇLARINIZI 4-6 HAFTA ARALIĞINDA KESTİRİN

İmkanınız oldukça doktor ziyareti yapar gibi kuaförünüzü en az 4 haftada 1 ziyaret edin. Ve güvendiğiniz yerlere gitmeye özen gösterin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Sağlıcakla Kalın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here