Göbek Eritmek İçin Kanıtlanmış Bilimsel Yollar Bölüm-2

0
1919

GÖBEK ERİTME İÇİN KARBONHİDRATLAR İPTAL!

Karbonhidrat kısıtlaması yağ kaybetmek için en etkili yolların başında gelir. Çok sayıda çalışma da bu durumu desteklemekte. İştah azalır ve kilo kaybı kaçınılmazdır.

20’den fazla çalışma düşük karbonhidratlı diyetlerin,düşük yağlı diyetlere göre 2-3 kat daha fazla yağ kaybettirdiğini göstermiştir.

Düşük karbonhidratlı diyetler aynı zamanda insanlara anlık sonuçlar verir ve ölçek üzerinde sonuçları birkaç günde alırsınız.

Konumuzla ilgili olan kısmına geldiğimizde ise kaybedilen yağların abdominal yağlar olması sebebiyle göbek eritme konusunda oldukça işe yarayacağı aşikardır.

Karbonhidratı ne kadar aşağı çekerseniz vücudunuz iştahı kapatacak ve yakıt için yağ yakımına gidecektir.

Ve Tip-2 diyabet hastaları için hayati faydalar sağlayabileceğini de unutmayalım.

LİFLİ YİYECEKLERİ ARTTIRIN

Sıklıkla lifli gıdalar tüketilen beslenme türlerinde kilo kaybı muhakkaktır. Ancak tüm vücudun yağ oranına doğrudan etki etmez fakat göbek bölgesindeki yağların yakılmasında faydalıdır. Viskoz lifli gıdalar midenin ve bağırsağınızda jele benzeyen bir katman oluşturarak yiyecek hareketini önemli ölçüde yavaşlatabilir ve besin maddelerinin emilimini azaltarak uzun süre doygunluk hissi verir ve iştah azalır.

Lifli gıdalar türünde tercih etmeniz gereken besinler sebze, meyve, bakliyat ve yulaf gibi ürünlerdir.

GÖBEK ERİTME İÇİN KAÇINILMAZ SON: EGZERSİZ

Uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak hepimizin arzusu. Bu sebeple düzenli egzersiz hayatımızın vazgeçilmezi olmak zorunda.

Konumuz ile ilgili olan kısma gelirsek karın bölgesindeki yağları eritmek için bölgesel çalışma tahmin ettiğiniz gibi işe yaramayacak. Aerobik egzersiz türleri, yani yürüme, koşu ve yüzme gibi egzersizler karın yağında bölgesel çalışmalara göre çok daha fazla düşüşe sebep oluyor.

Bir diğer çalışmada ise bu şekilde verilen kiloların tekrar geri kazanımda müthiş azalmalar olduğu ortaya konmuştur.

NE YEDİĞİNİZİ BİLİN,TAKİP VE HESAPTAN KAÇINMAYIN!

Tükettiğiniz ürünlere dikkat edin. Yüksek protein, düşük karbonhidrat tükettiğinizi düşünebilirsiniz ama genellikle bunu takibi hafife alıyoruz. Gerçek manada diyetlerini optimize etmek isteyen insanlar yediği gıdaları takip etmek zorunda. Bu her şeyi tartacağınız anlamına gelmez,nerelerde nasıl değişiklikler yapmanız gerektiği konusunda bilgi vermekte yardımcı olur.

Bu konuda kalori hesaplayıcısı ve takip için ücretsiz çevrimiçi araçlar mevcut. Bunları da yazımıza ekleyeceğiz.

Sağlıkla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here