Göbek Eritmek İçin Kanıtlanmış Bilimsel Yollar Bölüm-1

0
1869

GÖBEK ERİTMEK İÇİN KANITLANMIŞ BİLİMSEL YOLLAR  BÖLÜM-1

Fazla kilo  tamamen sağlıksız anlamına gelmiyor aslında. Kilolu olup,mükemmele yakın sağlığa sahip insanlar da var.

Aslına bakarsanız metabolik sorunlar obezite seviyesindeki hastalarda görülmekte daha çok.Kısacası cildin altındaki yağ tam manasıyla sorun değil.

Bunların en sıkıntılı olanıysa karın boşluğundaki yağ ve göbek yağlarıdır. Belinizin etrafında fazla yağ var ise aşırı kilolu olmasanız bile bundan kurtulmak için adım atmanızın vakti geldi demektir.

Erkeklerde 102 cm bel ölçüşünün yukarısı abdominal obezite olarak adlandırılır.

Şimdi gelelim kanıtlanmış uygulamalarla bel çevresinde yağları eritmenin 6 yöntemine.

ŞEKER,ŞEKERLİ MAMÜLLER VE ŞEKERLİ İÇECEKLERİ TÜKETMEYİN

Birçok çalışma aşırı früktozdan ötürü karın bölgesinde yağlanma olduğunu gösteriyor. İnsülin direncini bozup,metabolik sisteme etki ederek,göbek yağı ve karaciğer yağında artışa sebep oluyor.  Özellikle sıvı halde şekerli ürünler vücut tarafından tam manasıyla kullanılamadığından kaloriye dönüşmeye daha yatkındır.

Tabiki lifle birlikte früktoz ihtiva eden meyveler bu plana dahil değil. Makul oranda tüketilebilir.

Rafine şekerden uzak durun,lütfen!

NOT: Tükettiğiniz şekerli içecekler göbek yağ oranınızı etkileyen en önemli faktör olabilir.

DAHA FAZLA PROTEİN İLE UZUN VADEDE BAŞARI

Protein kilo verme adımında en önemli besin maddesidir.

Kilo vermenize fayda sağladığı gibi kilo verme çabanızdan vazgeçtiğinizde aniden kilo almanızın önündeki en büyük engelde düzenli protein tüketimidir. Ayrıca proteinin göbek bölgesindeki yağlara karşı etkili olduğuna dair bazı kanıtlar da vardır.

Bir çalışma, tüketilen protein miktarının ve kalitesinin karnın yağıyla ters orantılı olduğunu göstermiştir. Yani, daha fazla ve daha iyi protein yiyen insanlar daha az göbek yağına sahiptir.

Bu nedenle, bütün yumurta, balık, deniz ürünleri, baklagiller, fındık, et, süt ürünleri ve bazı tam tahıllar gibi yüksek proteinli gıdaların alımını arttırmak için gayret gösterin. Bunlar diyetteki en iyi protein kaynaklarıdır.

BONUS:  Gıdalarınızı Hindistan cevizi yağı ile pişirmeyi düşünün. Günde 2 çorba kaşığı hidistancevizi yağı size diyetinizde yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here